55A1121-18-6 9-9 TE Connectivity
55A1121-18-6 9-9 Images
Please contact us for more photos of 55A1121-18-6 9-9
Part Number 55A1121-18-6 9-9
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description High Performance Cable 2Conductors 18AWG 3.94mm Tin Plated Copper White 600VAC
Category Connectors
Family Cable Accessories
ROHS Compliant Yes
MSL Level 55A1121-18-6 9-9
Datasheet download 55A1121-18-6 9-9.pdf
Request Quotation for 55A1121-18-6 9-9
55A1121-18-6 9-9 Specifications
Part Number 55A1121-18-6 9-9
Cable Diameter 3.94 mm
Color White
Size 18 AWG
Operating Temperature -65 to 150 °C
Replacement Part Number PART-55A1121-18-6 9-9
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for 55A1121-18-6 9-9
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
Molex
4X NPIO CABLES, 1.0M
Molex
Flat Cable 26Conductors 26AWG 30.48m Tinned Copper Gray 300VAC Reel
Download PDF datasheet for 0082266826.pdf
Flat Cable 24Conductors 28AWG 30.48m Tinned Copper Gray Red Edge 300V Reel
Download PDF datasheet for 82283024.pdf
10140039-001LF
Amphenol-FCI
SKYLYNX MEG-ARRAY FLEX CABLE
MFA1A00-C010
Mellanox Technologies
MELLANOX\u00ae ACTIVE FIBER CABLE, ETH 100GBE
Flat Flexible Cable 34Conductors 26 30.48m 300V Reel
3M
Flat Cable 40Conductors 28AWG 30m 100m Tinned Copper Gray Red Edge 300V Roll
TE Connectivity
FFC Jumper Cable 25Conductors 26AWG Copper 200VAC 2A
3659 15SF-500
3M
80610802060 3659 15SF=15 CAB RC RJMTSH 28AWG STR .050\" BLK C
Download PDF datasheet for 3659 15SF-500.pdf
TE Connectivity
Spec 44 1Conductor 24AWG Tin Coated Copper Black 600V